F.A.Q. – nejčastější otázky a odpovědi

Otázka: Proč je výhodnější plechová krytina než klasická taška?

Odpověď: 1m2 krtiny váží přibližně jako 1 taška betonová. 1m2 krytiny váží cca 4kg. Díky nízké hmotnosti se hodí na rekonstrukce starých budov a málo nosných krovů. Plechové střechy je možné použít i pro malé sklony střech. Plechové tašky jsou lehké a nezatěžují krovy a celkovou stavbu, ale přitom jsou natolik pevné a odolné, že se používají i v horských oblastech. Vynikající výměna po eternitu. Vyšší životnost než betonové tašky. Výhody plechových krytin jsou především v celistvosti, minimu spár a spojů a hladký povrch, který se nešpiní a není nasákavý. Díky tomu plechové střechy velmi dobře odolávají mrazu. Jednoduchá montáž v celé délce až do 6,5mb a šíře krycího plechu je 1,1m. Další výhodou pro zákazníky je, že si mohou vybrat z mnoha škály barevných odstínů.

 

Otázka: Z jakého materiálu konkrétně jsou plechy vyráběny a odkud pochází?

Odpověď: Materiál Arcelormittal Belgie, Německo. Síla plechu je opravdu 0,5mm po celé dílce a šířce díky rovnoměrnému válcování a lisování.  Plechová krytina má kvalitní zinkování a poctivý nástřik 25my, 35my, 50my. Dodává výrobce Balex METAL.

 

Otázka: Je potřeba najmout firmu na položení   střechy  nebo  to zvládnu svépomocí?

Odpověď: Montáž plechových tašek je snadná a rychlá, je ale potřeba dodržet některé postupy. Na střeše mohou být složitější detaily, jako jsou oplechování komínů, střešní okna a další prostupy, jejichž instalaci je lepší přenechat odborné vyškolené realizační firmě.  Samozřejmě rádi zákazníkům poradíme jak se zaměřením tak při instalaci a už bude na jejich vlastní volbě  zda se do položení krytiny pustí sami nebo to nechají na naší firmě, kde jsou zaměstnanci důkladně proškoleni a ví přesně co je třeba. Velice důležité je i práce, které je potřeba udělat před samotnou montáží. Spočívá to v přípravě/úpravě krovů- Sem patří případné vyrovnání střešní konstrukce, natažení hydrolizační folie a montáž latí příp. prken, které slouží jako podklad pro krytinu. I tohle naše firma zajistí  aby střecha byla v naprostém pořádku.


Klempířské a pokrývačské práce Kamenný Újezd, České Budějovice